Press "Enter" to skip to content

Elektroniczna obsługa medyczna

Rozwój obecnej technologii i cyfryzacji sprawia, że nasze życie staje się o wiele łatwiejsze. Polska służba zdrowia również podąża tym krokiem, robi ogromne postępy, aby zmniejszyć liczbę obiegu papirologii oraz poprawić bezpieczeństwo. Prowadzenie elektronicznej obsługi pacjenta ułatwia cały proces leczenia. Nie potrzebujemy nosić ze sobą tonę dokumentów, cała nasza historia leczenia i chorób jest w elektronicznej bazie. Każdy pacjent również ma możliwość zalogowania się do swojego internetowego konta pacjenta i zarządzania swoimi medycznymi sprawami.

Jak działa elektroniczna recepta?

E-recepta jest to elektroniczny dokument, który zastępuje formę papierową. Po konsultacji z lekarzem do systemu wrzucana jest recepta po czym otrzymujemy ją w formie kodu poprzez sms, e-mail lub konto pacjenta. Telefonicznie do pacjenta przychodzi tylko kod recepty, z kolei posiadając skrzynkę pocztową, przychodzi do nas cała recepta wraz z kodem. Udając się do apteki w celu wykupienia przepisanych leków wystarczy, że podamy ten unikatowy kod recepty wraz ze swoim numerem pesel. Farmaceuta wpisując dane w system widzi wszystkie przepisane nam leki. Jest to bardzo wygodna forma i pozwala nam na zaoszczędzenie sporo czasu.

Obecnie możemy otrzymać potrzebne leki przez Internet nie wychodząc z domu. Jesteś ciekaw jak działa recepta przez Internet? Jest niczym innym jak efektem telemedycznej konsultacji z lekarzem poprzez portale internetowe. Działa to w sposób rozmowy na odległość lub wysłania odpowiednego formularza zgłoszeniowego. Są to elektroniczne przychodnie z wyspecjalizowanymi lekarzami. Jednym ze świetnych przykładów są konsultacje online u lekarza na e-lekarz24h.pl, czyli katalog wszystkich stron medycznych umożliwiających kontakt z lekarzami. Znajdziemy tam specjalistów każdej kategorii z różnych części Polski. Mamy możliwość wyboru odpowiedniego regionu i specjalizacji lekarskiej. Znajdziemy tam apteki, sklepy medyczne, gabinety i inne placówki medyczne. Świetne rozwiązanie dla potrzebujących natychmiastowej porady lekarskiej czy też pilnych leków.

Nie zawsze mamy możliwość dostania się na wizytę do swojego rodzinnego lekarza. Często się zdarza, że brakuje po prostu miejsc i musimy czekać nawet kilka dni. Konsultacja medyczna online zazwyczaj odbywa się tego samego dnia z natychmiastową wystawioną receptą elektroniczną.

Infrastruktura medyczna trwająca obecnie rozwija się w dalszym ciągu, aby uzyskać jak najlepszy efekt i ułatwić tym samym życie wszystkich pacjentów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *