Press "Enter" to skip to content

Tabletki na odchudzanie dla sportowców

Konieczność szybkiego pozbycia się kilku kilogramów to nie tylko problem sportów sylwetkowych. Może dotyczyć zarówno kulturysty, jak i boksera przed walką czy tancerki przed ważnym turniejem. To z resztą zmartwienie nie tylko wyczynowców. Kto po całym roku cierpień na siłowni chciałby, żeby na plaży jego mięśnie zakrywał tłuszcz? Jednak tabletki odchudzające dla sportowców muszą spełnić specjalne wymagania. (pełen ranking środków na odchudzanie  na stronie dietetyk.edu.pl/skuteczne-tabletki-na-odchudzanie/ )

Dieta i prawidłowe odżywienia organizmu to sprawa kluczowa dla każdego sportowca. Również dopięta do granic możliwości suplementacja ma tu ważną rolę. Jakie suplementy na odchudzanie będą najskuteczniejsze w naszym przypadku? To zależy uprawianej dyscypliny, naszego stażu i predyspozycji genetycznych. Dla osób uprawiających sporty sylwetkowe na pewno nie będą to środki zupełnie hamujące apetyt. Dieta kulturysty przed zawodami i tak jest już starannie ułożona i nie ma w niej miejsca na żadne odstępstwa. Nie może być tu także mowy o utracie tkanki tłuszczowej kosztem mięśni. W takim wypadku odpowiednie będą środki przyspieszające spalanie tłuszczu i zapobiegające gromadzeniu się wody. Wielu sportowców idących na łatwiznę może sięgnąć po mocne, ale bardzo niebezpieczne syntetyczne spalacze tłuszczu jak DNP czy clenbuterol. Tabletki na odchudzanie z efedryną, mimo że jest ona pochodzenia naturalnego mogą mieć poważny uboczny wpływ na nasze zdrowie. Są to tak zwane termogeniki, czyli środki przyspieszające spalanie tłuszczu dzięki podniesieniu temperatury ciała. Czy termogeniki są bezpieczne? Tak, o ile sięgamy po naturalne termogeniki o łagodnym działaniu na nasz organizm. Zioła spalające tkankę tłuszczową to m.in. zielona oraz czerwona herbata czy czosnek. Dlatego zdrowe suplementy na odchudzanie tak często zawierają je w swoim składzie. Produkty przyspieszające odchudzanie przeznaczone dla sportowców zawierają zwykle kofeinę i l-karnitynę. To podstawowy składnik tego typu produktów. Kofeina na redukcji dodaje energii i zmniejsza chęć na kaloryczne przekąski nawet na dietach o niskiej zawartości węglowodanów. L-karnityna w sporcie znacząco wspomaga gospodarkę lipidową. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem. To istotne, gdy organizm pracuje na przyspieszonych obrotach. Kolejnym elementem wspomagającym utratę tkanki tłuszczowej są odpowiednie odżywki białkowe na odchudzanie. Czy od białka się chudnie? To nie białko samo w sobie, ale odpowiedni deficyt kaloryczny skutkuje utratą kilogramów. Jednak odpowiedni udział białka w diecie odpowiada za to, że zrzucimy zbędny tłuszcz, a nie cenne mięśnie. Dodatkowo łatwiej będzie nam osiągnąć uczucie sytości. Jakie białko na redukcji? Powinniśmy zwrócić uwagę na produkty zawierające mało węglowodanów i tłuszczy. Dobrym wyborem będzie np. izolat albo hydrolizat serwatki.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne? Oczywiście. Najważniejsze to szukać sprawdzonych produktów, których skład znamy. Nielegalne spalacze tłuszczu mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia ich życia. Tabletki na odchudzanie bez ćwiczeń także nam pomogą, ale nie zrobią za nas wszystkiego. Klucz to zbilansowana dieta i aktywny tryb życia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *