Press "Enter" to skip to content

Manicure japoński – co to takiego?

Japonki to zdecydowane mistrzynie w dbaniu o własny wygląd. Jak nikt inny potrafią zatroszczyć się o swoją urodę i wydobyć z niej cały urok, podkreślając jedynie naturalne atuty. Zawsze wyglądają młodo i promiennie, a sekret ich wyglądu tkwi w żmudnie opracowanej pielęgnacji ciała, włosów i twarzy. Nawet manicure wykonywany przez Japonki różni się od tego znanego większości Polek. Mieszkanki Japonii stawiają bowiem na naturalność i czyste piękno. Nigdy nie wykonują sobie hybryd, a zamiast tego decydują się na popularny manicure japoński, który ma naprawdę dużo więcej zalet od sztucznych tipsów.

Japoński manicure to rozwiązanie idealne dla posiadaczek kruchych i źle prezentujących się paznokci. A Polki niestety często mają z nimi problem. Narzekają, że ich płytki paznokciowe są cienkie i kruche, przez co przy zaczepieniu o cokolwiek od razu się rozdwajają lub łamią. Grube warstwy odżywek nie pomagają w tym przypadku. Takie paznokcie wymagają dogłębnej pielęgnacji, którą może im zapewnić właśnie japoński manicure. Na czym on dokładnie polega? Otóż zasady działania japońskiej pielęgnacji paznokci są bardzo proste. W płytkę wciera się specjalną zieloną pastę, która ma za zadanie odżywić i wzmocnić paznokcie. Tak właśnie się dzieje. Nie jest to bowiem zwykła pasta o zielonym zabarwieniu, a specjalistyczna substancja składająca się z wielu fantastycznych związków. W jej składzie można znaleźć m.in. keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę i różne związki mineralne. Dość często zieloną pastę wzbogaca się o dodatek witamin A i E, które potocznie są nazywane witaminami urody – doskonale dbają bowiem o wygląd skóry, włosów i paznokci.

Zanim jednak wykona się manicure japoński, trzeba się do niego przygotować. Pierwszym krokiem powinno być dokładne wypiłowanie paznokci. Należy skrócić je na odpowiednią długość, a ich końcówki przetrzeć delikatnym pilniczkiem o niskim poziomie ścieralności, by je wygładzić i zapobiec ich rozdwajaniu się. Następnie płytkę należy dokładnie zmatowić. Można to zrobić przy pomocy specjalnej polerki, która usunie z niej wszelkie drobne zanieczyszczenia i wygładzi powierzchnię. Najważniejszym krokiem jest jednak samo wtarcie zielonej glinki. Należy dość mocno wprowadzić ją w płytkę, a następnie przejechać po paznokciu specjalnym pudrem. Od razu po zabiegu można dostrzec pierwsze fantastyczne efekty. Aby utrzymały się one jeszcze dłużej, zaleca się powtórzyć kurację przynajmniej kilkukrotnie. A jeśli jakaś kobieta dalej nie wie, jak przeprowadzić manicure japoński, może zapisać się na niego do wielu gabinetów kosmetycznych. Dzięki temu zyska pewność, że zabieg zostanie idealnie wykonany.

Hybrydy cieszą się wśród Polek niesamowitą popularnością i choć mają sporo zalet, to bez wątpienia nie pozostają one obojętne dla stanu paznokci. Mogą je osłabiać, dlatego od czasu do czasu warto z nich zrezygnować na rzecz manicure’u pielęgnującego. Japońska metoda dbania o paznokcie sprawdza się doskonale. Nie dość, że potrafi wzmocnić płytkę, to jeszcze do tego poprawia jej wygląd.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *