Press "Enter" to skip to content

Leki na hemoroidy w aptekach internetowych

Hemoroidy, a właściwie żylaki odbytu są dość częstą przypadłością. Dotykają najczęściej osób po 50 roku życia, częściej mężczyzn niż kobiety, jednak wyjątkiem są kobiety w ciąży. Na skutek dodatkowego obciążenia ciśnienie wywierane na tkanki wewnętrzne i hormonalnie uwarunkowania skłonność do zaparć w ciąży sprzyjają powstawaniu hemoroidów. U części kobiet stan naczyń samodzielnie wraca do fizjologicznej normy. Statystyki mówią o tym, że żylaki odbytu dotyczą około połowy populacji Polski. Mimo tego, że jest to częsta przypadłość nadal jest uważana za wstydliwą, stąd zainteresowanie pacjentów lekami na hemoroidy dostępnymi w aptekach internetowych.

Do powstania hemoroidów dochodzi na skutek zalegania krwi w naczyniach, z czasem prowadzi do rozwinięcia się stanu zapalnego w okolicy naczyń odbytu, stan zapalny obejmuje nie tylko tkanki odbytu ale również sploty żylne. Hemoroidy fachowo są nazywane chorobą hemoroidalną lub żylakami odbytu – ponieważ ich geneza jest podobna jak w przypadku żylaków nóg.

Jakie leki na hemoroidy w aptece?

Wachlarz środków na hemoroidy dostępnych w aptekach internetowych jest szeroki. Pacjenci mogą wybierać spośród leków dostępnych w różnych formułach, z różnym składem, zalecanych u pacjentów borykającym się ze wszystkimi stadiami rozwoju choroby. Do najczęstszych form farmaceutycznych stosowanych w leczeniu hemoroidów należą:

  • maści, łatwo je aplikować na zmienione chorobowo miejsce. Działają leczniczo ale wiele z nich natychmiast łagodzi dolegliwości odczuwane przez pacjenta – ból, pieczenie, swędzenie, uczucie dyskomfortu. Zawierają składniki osłonowe, powlekające, łagodzące, znieczulające oraz składniki aktywne zmniejszające żylaki.
  • czopki – dostępne w opakowaniach zbiorczych, łagodzą niedogodności związane z chorobą, działają obkurczająco i nawilżająco. Niektóre z nich zawierają oleje.
  • napary, nasiadówki – najczęściej bazują na ziołach np. korze dębu, która działa antyseptycznie i ściągająco. Bywają doraźną pomocą, jednak ich działanie jest bardzo łagodne i sprawdzają się raczej w mało zaawansowanych stadiach choroby. Można ich bezpiecznie używać uważając na oparzenia (zwykle napar zalewa się wrzątkiem) pod warunkiem, że u pacjenta nie występuje alergia czy nadwrażliwość na zioła.
  • płyny i żele – wzbogacone składnikami łagodzącymi np. alantoiną i wyciągami ziołowymi, są przydatne w pielęgnacji zmienionych chorobowo miejsc.
  • tabletki – zawierają składniki czynne, są bardzo łatwe w użyciu, najczęściej zawierają składniki aktywne, których zadaniem jest wzmocnienie ścian naczyń żylnych. W niektórych przypadkach te same substancje są wykorzystywane w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Częstym, bezpiecznym i skutecznym składnikiem tego typu preparatów jest diosmina.

apteka internetowa

A może sposoby domowe?

Zioła, napary, okłady z lodu mogą pomóc doraźnie, łagodzą nieco dolegliwości charakterystyczne dla choroby hemoroidalnej, natomiast w większości przypadków nie są wystarczające. Naparów ziołowych nie wolno stosować u osób uczulonych na zioła np. rumianek. Okłady z lodu pomogą obkurczyć naczynia i zmniejszyć ból i swędzenie, jednak należy być ostrożnym podczas ich stosowania. Nie wolno przykładać lodu bezpośrednio do skóry, aby uniknąć odmrożeń i ran lód przykładaj przez ręcznik lub korzystając ze specjalnego okładu zakupionego w aptece.

apteki internetowe

Apteka internetowa a leki na hemoroidy

Apteka internetowa zapewnia wysoką jakość produktów, przy jednocześnie konkurencyjnym poziomie cen. Dodatkowo jeśli jesteś osobą aktywną, dużo pracującą, podróżującą złożenie zamówienia w aptece online będzie dobrym wyborem. Jednocześnie możesz zaoszczędzić pieniądze i skorzystać z promocji, rabatów czy programu lojalnościowego. Apteki online mają dużo szerszy asortyment niż tradycyjne punkty. Kilkoma kliknięciami możesz zamówić całą gamę produktów, które przyniosą Ci ulgę w hemoroidach. Jednocześnie możesz być spokojny o jakość produktów. Zamówienie odbierzesz w punkcie aptecznym lub zamówisz leki z dostawą do domu, dzięki temu zaoszczędzisz czas jaki należy poświęcić na wizytę w aptece, stanie w kolejce i często… kolejną wizytę, ponieważ produkt, który wybrałeś jest w tej chwili niedostępny.

Jeśli hemoroidy są dla Ciebie wstydliwym tematem i czujesz skrępowanie na myśl o rozmowie z farmaceutą wybierz rozwiązanie zdalne, bezpieczne i tańsze niż tradycyjna wizyta w aptece.

Więcej tutaj: http://medikapoland.pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *