Press "Enter" to skip to content

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością?

Z problemem nadmiernej potliwości zmaga się całkiem spora część społeczeństwa. Ta wstydliwa dolegliwość może skutecznie obniżyć zadowolenie z życia, a także przyczynić się do ograniczenia życia towarzyskiego oraz utraty pewności siebie. W XXI wieku istnieje jednak szereg sposobów pomagających w walce z nadmiernym wydzielaniem potu. Czy wiesz, jak należy postępować w przypadku stwierdzenia u siebie tego problemu?

W pierwszej kolejności odwiedź lekarza

Wydzielanie dużej ilości potu może wynikać nie tylko z uwarunkowań genetycznych czy też np. otyłości, ale równie dobrze może być jednym z objawów wielu chorób. Wiele osób skarżących się na nadmierną potliwość to osoby borykające się z dużą ilością stresu, zaburzeniami hormonalnymi, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, nowotworami, a nawet grzybicą. Lekarz dość szybko może ustalić przyczynę Twojego wstydliwego problemu i niemalże natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie.

W dzisiejszych czasach na pacjentów z nadmierną potliwością czeka szereg specjalistycznych gabinetów oferujących nowoczesne zabiegi rozwiązujące problemy związane z tą dolegliwością. Sporą popularnością w przypadku potliwości stóp, dłoni i pach cieszy się jonoforeza będącą w pełni bezpieczną formą elektroterapii. W leczeniu nadpotliwości skuteczne mogą okazać się również iniekcje z wykorzystaniem botoksu, a także zabieg liposukcji.

Pomoc znajdziesz także w aptekach

W przypadku osób zmagających się z problemem nadmiernej potliwości tradycyjne kosmetyki mogą nie wystarczyć. Na szczęście w niemalże każdej aptece można znaleźć specjalne dezodoranty, które nie tylko skutecznie ograniczają wydzielanie zbyt dużej ilości potu, ale także działają antybakteryjnie i neutralizują nieprzyjemny zapach potu.

W aptece w ostatnich latach pojawiło się wiele suplementów diety, które mogą pomagać w hamowaniu nadmiernego pocenia się. Jeśli nie masz czasu na wizytę w aptece lub nie czułbyś się komfortowo podczas takich zakupów, to warto skorzystać z apteki internetowej dostępnej pod adresem aptekadyzurnastargard.pl, która dostarczy zamówienie pod wskazany adres.

Zmiana nawyków i stylu życia będzie konieczna

Problem nadmiernej potliwości oprócz kuracji medycznej wymaga również pewnych zmian w życiu. Należy zrezygnować z noszenia ubrań ze sztucznych materiałów i postawić na lekkie oraz przewiewne tkaniny, które pozwalają skórze oddychać np. len i bawełna. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, należy natomiast unikać produktów wzmagających zapach potu np. chili, pieprzu, cynamonu, cebuli, czosnku czy też imbiru.

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się problemu z wydzielaniem dużej ilości potu, powinieneś używać odpowiednich kosmetyków, a także unikać gorących kąpieli, które pobudzają gruczoły potowe do pracy. Regularna depilacja pach powinna pomóc w zmniejszeniu przykrego zapachu potu. Zaleca się również kąpiele z dodatkiem szałwii, kory dębu lub melisy oraz picie ziołowych naparów, jednak tylko w braku przypadku przeciwwskazań medycznych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *