Press "Enter" to skip to content

Leczenie nietrzymania moczu

Przykrym i wstydliwym problemem, z jakim boryka się coraz więcej kobiet jest problem nietrzymania moczu. Jest to z pewnością krępująca sytuacja, która znacznie utrudnia codzienne życie kobiety, a także jej funkcjonowanie w społeczeństwie, czy podjęcie pracy. Współcześnie, dziedzina medycyny nazywana uroginekologią rozwija się wyjątkowo prężnie, co daje nadzieję na efektywne i skuteczne kontrolowanie tej dolegliwości. Leczenie nietrzymania moczu pozwala na poprawę jakości życia pacjentek.

Leczenie nietrzymania moczu – co powinniśmy wiedzieć na ten ważny temat?

Skąd tak właściwie bierze się ta przykra dolegliwość? Najważniejszym czynnikiem ryzyka nietrzymania moczu są liczne ciąże oraz porody. Ta dolegliwość dotyczy przede wszystkim kobiet w wieku od 50 do 70 roku życia. Innym czynnikiem ryzyka jest na przykład uszkodzenie dna miednicy czy przebyte urazy rdzenia kręgowego, a także otyłość, przewlekły kaszel, operacje uroginekologiczne, czy przewlekłe zaparcia.

Nietrzymanie moczu zabieg – czy warto się na niego zdecydować?

Na szczęście obecnie istnieje dużo różnych metod leczenia tego wstydliwego problemu. Możemy zdecydować się na operację, która pozwoli nam na znaczną poprawę jakości naszego życia. Skutecznym sposobem leczenia jest specjalny zabieg, w którym wykorzystywany jest laser. Dzięki temu laserowi dochodzi do rewitalizacji pochwy kobiety i zmiany jej architektoniki. Laser powoduje zwiększenie napięcia ścian zwieraczy, co niweluje problem nietrzymania moczu. Co więcej zabieg ten stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu zwiększa się jeszcze elastyczność narządu. Taki zabieg z wykorzystaniem lasera jest znacznie mniej inwazyjny, niż typowa chirurgiczna operacja, dlatego też cieszy się popularnością wśród kobiet z nietrzymaniem moczu.

Zabieg na nietrzymanie moczujego zalety, które warto poznać

Jakie są zalety zabiegu na nietrzymanie moczu? Przede wszystkim, jest to zabieg stosunkowo bezpieczny i bezbolesny. Nie trwa on długo, zajmuje zazwyczaj kilka minut. Poprawia jakość życia, jak i jakość współżycia. Co więcej, przynosi efekty nie tylko u kobiet starszych, ale i u kobiet tuż po porodzie, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Jeśli nadal zastanawiamy się nad wyborem leczenia tej dolegliwości medycznej, to zdecydowanie warto pomyśleć o leczeniu laserem. Nietrzymanie moczu zabieg gwarantuje nam poprawę codziennego życia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *