Laser diodowy i jego działanie
W każdym naczyniu krwionośnym znajduje się hemoglobina, która w sposób wybiórczy pochłania promieniowanie emitowane przez laser diodowy. W efekcie opisanego procesu dochodzi do koagulacji krwi. Przekłada się to na zamknięcie, obkurczenie i zniszczenie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Efektem powyższych procesów jest widoczne gołym okiem wybielenie skóry.
Efekty zabiegu na naczynka
Pierwsze efekty zabiegu przy użyciu lasera diodowego można zobaczyć natychmiast. W przypadku zmian bardziej rozległych wizytę w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej należy powtórzyć kilka razy w odstępach 2-3 tygodni.
Likwidacja “pajączków” czy to boli?
Zabiegi przy użyciu lasera diodowego są praktycznie bezbolesne. Jednak w zależności od rozległości oraz umiejscowienia zmiany możemy odczuć delikatny dyskomfort.
Dla kogo laser diodowy na naczynka ?
Zabieg dedykowany jest dla osób, które posiadają na twarzy lub innych częściach ciała tak zwane “pajączki”. Rozszerzone naczynka to problem dotykający każdego rodzaju cery. Jednak szczególnie narażona na tego typu zmiany jest skóra wrażliwa, delikatna i co za tym idzie cienka.
Bardzo często zmagamy się z tym problemem przez wiele lat stosując masę kryjących kosmetyków, które i tak nie spełniają do końca swojej roli. Nie zdajemy sobie sprawy, że rozwiązanie naszego problemu jest na wyciągnięcie ręki właśnie dzięki zabiegom przy użyciu lasera diodowego. Warto także podkreślić, że korzyści z tego typu terapii mogą odnieść osoby cierpiące na :
- trądzik różowaty
- naczyniaki
- teleangiektazje
- rumień
Przeciwwskazania:
Ciąża oraz okres karmienia piersią są przeciwwskazaniem do stosowania zamykania naczynek. Podobnie jak niewyrównana cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. U osób chorujących na epilepsję, bielactwo, łuszczycę czy posiadających bliznowce również nie należy przeprowadzać tego typu zabiegów.
Warto także wspomnieć, że zbyt mocna opalenizna lub stosowanie suplementów diety oraz kosmetyków zawierających w swym składzie witaminę A mogą spowodować, że lekarz nie podejmie zabiegu przy użyciu lasera diodowego.
Jak należy zadbać o naszą skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu zamykania naczynek nasza skóra może, ale co warto podkreślić nie musi, być odrobinę zaczerwieniona i podrażniona. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony wskazane jest stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem UVA i UVB oraz zawierającymi witaminę K.
Oraz unikanie ekspozycji na słońce przez okres około 4 tygodni. Warto także pamiętać, że jeśli laser diodowy na naczynka był stosowany w zabiegu na twarz przez dwie doby nie należy nakładać makijażu. Dodatkowo wspomnę również, że w pierwszym tygodniu po zamknięciu naczynek należy unikać czynników przyczyniających się do ich rozszerzania.
Na kiedy najlepiej zaplanować zabieg?
Tak jak zostało już wspomniane wcześniej zarówno przed zabiegiem jak i po nasza skóra nie powinna być poddawana zbyt mocnej ekspozycji na słońce. Również zbyt duże wahania temperatur, mam na myśli mrozy, nie są wskazane. Dlatego też przygotowując się do tego zabiegu należy rozważyć wykonanie go wczesną wiosną lub jesienią. Oczywiście bardzo wskazana jest wcześniejsza konsultacja, gdyż dzięki niej dowiemy się ile zabiegów i w jakich odstępach czasu będzie u nas przeprowadzonych.
Be First to Comment