Press "Enter" to skip to content

Jak działają czopki na hemoroidy bez recepty?

Chorobę hemoroidalną można leczyć na wiele sposobów. W drugim i trzecim stadium najczęściej stosuje się metodę Barrona, która polega na odcięciu dopływu krwi do guzka za pomocą gumowanego pierścienia. Niektórzy decydują się na zabieg laserowy, inni wolą zastrzyki ze specjalnym środkiem. NFZ refunduje przede wszystkim zabiegi polegające na chirurgicznym usunięciu guzków.

Jednak biorąc pod uwagę „wstydliwe” umiejscowienie hemoroidów, wielu chorych do końca zwleka z wizytą u proktologa i podjęciem profesjonalnego leczenia. Tymczasem wczesne wykrycie problemu może zahamować rozwój schorzenia i pozwala uniknąć kosztownych i inwazyjnych zabiegów. Póki hemoroidy są niewidoczne i dają sporadyczne objawy (np. niewielkie krwawienie) lekarz może zalecić nasiadówki z kory dębu i okłady z lodu. Dodatkowo pacjent może stosować czopki na hemoroidy dostępne bez recepty, które zmniejszają dyskomfort, łagodzą stan zapalny i mogą zlikwidować początkowe objawy choroby.

Czopki na hemoroidy – dlaczego nie chcesz ich stosować?

Wielu pacjentów jak ognia unika czopków i wolą wybrać ten sam lek, ale w postaci kremu. Jak wiadomo, czopek należy umieścić w odbycie – dla niektórych osób ten sposób dawkowania jest nie do zaakceptowania. Nie przekonują ich nawet specjalne aplikatory dołączone do czopków, które ułatwiają wprowadzenie leku.

Niechęć do tych kłopotliwych farmaceutyków wynika również z tego, że po prostu w ciągu dnia trudno znaleźć czas na jego zastosowanie. O ile tabletkę możesz połknąć w każdej chwili, o tyle włożenie globulki często wymaga dłuższego pobytu w toalecie. Mimo wszystko warto przemóc się i wypróbować czopki na  hemoroidy bez recepty. Doodbytnicza forma podania atakuje bezpośrednio źródło problemu i może zadziałać skuteczniej niż nasiadówki czy kremy.

Jakie objawy zwalczają czopki na hemoroidy dostępne bez recepty?

Hemoroidy to problem trapiący ok. 50% dorosłych Polaków. Nic dziwnego zatem, że w aptece znajdziesz cały arsenał leków na tę dolegliwość. A jak działają czopki? To zależy od ich składu. Jeśli odczuwasz jedynie delikatny dyskomfort i świąd, wystarczą Ci czopki na hemoroidy bez recepty z wyciągami naturalnymi, np. przeciwzapalną nalewką z nagietka.

Przy niewielkim i sporadycznym krwawieniu możesz sięgnąć po czopki o działaniu ściągającym i obkurczającym, które zawierają np. galusan bizmutu, tlenek cynku, taninę oraz surowce garbnikowe (kasztanowiec, kora dębu, ziele krwawnika).

Czopki na hemoroidy z kwasem hialuronowym przyspieszają gojenie uszkodzeń oraz regenerują podrażnioną śluzówkę odbytu. Na ból przy wypróżnianiu pomogą czopki o działaniu znieczulającym, w których substancją czynną jest lidokaina lub cynchokaina (jeden  najsilniejszych, ale i najbardziej toksyczny środek znieczulający).

Jeśli towarzyszą Ci różne objawy, szukaj czopków o szerokim spektrum działania, które działają przeciwbólowo , ale przy okazji uszczelniają naczynia krwionośne, zmniejszają stan zapalny i likwidują obrzęki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *