Press "Enter" to skip to content

Czopki na hemoroidy – opinie

Czopki na hemoroidy to jeden z najpopularniejszych sposobów leczenia tej wstydliwej dolegliwości. Mimo mało komfortowej aplikacji, wiele osób uważa je za skuteczniejsze od tabletek, maści czy kremów. Niektórzy jednak twierdzą, że stosowanie czopków wywołało u nich podrażnienia odbytu, według innych leki w tej postaci nie powinny być w ogóle używane przy krwawieniach. Nie brakuje również osób, których doodbytniczy sposób dawkowania przeraża do tego stopnia, że wolą wybrać ten sam lek, ale w wygodniejszej postaci. Sprawdź zatem, kiedy warto stosować maść, a kiedy lepiej sięgnąć po czopki na hemoroidy  – opinie w Internecie nie zawsze są zgodne z prawdą.

Maść, krem, a może czopki na hemoroidy – co wybrać?

W Polsce co drugi dorosły cierpi na chorobę hemoroidalną. W związku z tak powszechnym występowaniem, w aptece znajdziesz całe mnóstwo środków przeciw tej dolegliwości. Zazwyczaj leki na hemoroidy występują w seriach, tzn. producent projektuje ten sam skład w różnych formach. Zdecydowanie najwygodniejsze są tabletki, ale środki doodbytnicze działają bezpośrednio w miejscu występowania objawów. Pacjenci, którzy nie mają oporów przed takim sposobem aplikacji, najczęściej wybierają czopki na hemoroidy. Opinie specjalistów potwierdzają, że taka postać leku zapewnia najlepsze efekty lecznicze. Dlaczego?

  1. Czopek włożony do odbytu działa bezpośrednio na hemoroidy, tymczasem maść lub krem mogą nie dotrzeć odpowiednio głęboko.
  2. Czopek działa szybko, doraźnie, ale też długofalowo – umieszczony w odbycie stopniowo uwalnia substancje lecznicze i łagodzi objawy na dłuższy czas.
  3. Po prawidłowym włożeniu czopek przez cały czas znajduje się w odbycie przy hemoroidach, a maści i kremy mogą pozostać na bieliźnie.
  4. Czopki dłużej zachowują trwałość (są pakowne pojedynczo, jak tabletki w blistrach), tymczasem napoczęty krem lub maść trzeba zużyć w ciągu kilku tygodni.

Wydaje się zatem, że dobre opinie o czopkach na hemoroidy mają pokrycie w rzeczywistości. Niemniej, inne formy tego samego leku zawierają identyczne składniki, a przy nasilonych objawach zaleca się stosowanie maści i kremów, które są łagodniejsze dla śluzówki odbytu.

Czopki na hemoroidy – opinie, którym można zaufać

hemoroidTo normalne i coraz powszechniejsze, że również przy wyborze leku kierujesz się opiniami internautów. Jednak anonimowe komentarze musisz przesiać przez sito wątpliwości – mogą bowiem pochodzić od osób zatrudnionych w celu budowania pozytywnego PR marki farmaceutycznej. Choć możesz uznać to za przesadę, nie brakuje osób, które chcą zarobić parę groszy za napisanie wypowiedzi reklamującej czopki na hemoroidy. Opinie te możesz znaleźć pod artykułami na portalach medycznych czy w środku dyskusji na forum poświęconym temu problemowi.

W takim razie komu wierzyć? Otóż w sieci nie brakuje również rzetelnych opracowań stworzonych przez farmaceutów i lekarzy, którzy porównują działanie środków różnych firm (bez peanów na cześć czopka). W pewnym stopniu można zaufać również opiniom zamieszczanym pod konkretnym produktem w porównywarkach cenowych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *