Press "Enter" to skip to content

Co najlepsze na hemoroidy?

W aptekach znajduje się szeroki wachlarz środków dostępnych bez recepty, które z powodzeniem można stosować do zwalczania objawów hemoroidów. Rozwijająca się choroba z reguły powoduje ból, pieczenie oraz swędzenie. Aby pozbyć się tych dolegliwości, możesz postawić na maści, kremy lub czopki. Dostępne są także tabletki przyjmowane doustnie, wzmacniające naczynia krwionośne.

Co stosować na hemoroidy?

Osoba zmagająca się chorobą hemoroidalną, może sięgnąć po:

Czopki na hemoroidy – ich skład oparty jest na tiaminie oraz galusanie zasadowym. Czopki należy stosować 1-2 razy dziennie, zależnie od stopnia rozwoju choroby. Działają on łagodząco, zmniejszają ból i pieczenie, wygładzają też błonę śluzową odbytu. Czopki można stosować zarówno na hemoroidy zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Maść na hemoroidy – jeśli chcesz zastosować maść i zastanawiasz się co najlepsze na hemoroidy, postaw na produkty zawierające lidokainę i tribenozyd. Ten pierwszy związek nie tylko łagodzi ból i pieczenie, ale też ma działanie znieczulające. Natomiast tribenozyd działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk odbytnicy. Taka maść poprawi też napięcie ścian naczyń, by ułatwić właściwą pracę hemoroidów. Maść należy nakładać za pomocą specjalnego aplikatora dołączonego do opakowania.

Żel do mycia na hemoroidy – z hemoroidami można również walczyć w trakcie higieny intymnej. Żylaki będą mniej dokuczliwe, jeśli zadbasz o właściwe wyposażenie kosmetyczki. Specjalne żele do mycia dla osób z żylakami odbytu działają antybakteryjnie, przeciwzapalnie i ochronnie na wrażliwe miejsce dotknięte chorobą.

Tabletki na hemoroidy – to preparaty zawierające diosminę, czyli środek poprawiający napięcie naczyń żylnych. Diosmina ma też działanie ochronne i przeciwzapalne.

Najskuteczniejsze sposoby na hemoroidy

Które z wyżej wymienionych preparatów sprawdzą się w Twoim przypadku? Które środki są faktycznie najlepsze na hemoroidy? Wszystko zależy od stopnia rozwoju schorzenia. Jeśli hemoroidy nie powodują dużego dyskomfortu i nie jest potrzebne natychmiastowe uśmierzenie bólu, możesz sięgnąć po tabletki. To bardzo wygodna forma, która może dać dobre efekty w początkowej fazie rozwoju choroby. Osoby odczuwające swędzenie, pieczenie czy ból zdecydowanie chętniej sięgają jednak po maść, krem lub czopki, gdyż środki te są w stanie przynieść szybką ulgę.

Co prawda, czopki mogą pomóc również w walce z hemoroidami zewnętrznymi, jednak czasem praktyczniejszy okazuje się krem lub maść, gdyż lek w takiej formie można swobodnie nakładać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Z żylakami odbytu warto walczyć też domowymi sposobami. Co najlepsze na hemoroidy wśród metod naturalnych? Dobre efekty dają przede wszystkim nasiadówki z kory dębu. W tym celu należy przygotować wywar z pokruszonej kory, a następnie dodać go do wody w wannie, misce czy umywalce. W tak przygotowanej wodzie chory powinien zamoczyć pupę. Wywar z kory dębu ma działanie odkażające i ściągające. Stosując tę metodę trzeba jednak uważać na temperaturę wody – nasiadówka nie może być zbyt gorąca, by nie wywołać dodatkowych podrażnień.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *