Press "Enter" to skip to content

Cena czopków na hemoroidy – ile zapłacisz za pozbycie się wstydliwego problemu?

Póki choroba hemoroidalna nie znajduje się zaawansowanym stadium, możesz próbować różnych kuracji, choćby z ziołolecznictwa. Nawet lekarze i farmaceuci doradzają stosowanie naturalnych wyciągów i ziół, a za szczególnie skuteczne uważa się ciepłe nasiadówki z dodatkiem kordy dębu czy rumianku. Jeśli większe zaufanie masz do koncernów farmaceutycznych, możesz wypróbować czopki doodbytnicze. Sposób ich aplikacji nie należy do najprzyjemniejszych, jednakże mogą zwalczać stan zapalny i obrzęki, łagodzić świąd i ból, a nawet zapobiegać krwawieniom. Niemniej, oprócz skuteczności leku, dla wielu osób bardzo ważna jest również cena. Czopków na hemoroidy nie kupisz wprawdzie za 5 zł, ale zwykle są tańsze niż ich odpowiedniki w formie tabletek czy maści.

Ile kosztują czopki na hemoroidy?

Zanim udasz się do apteki i poprosisz o lek na hemoroidy reklamowany w telewizji, warto zrobić farmaceutyczny research w Internecie. Na początek sprawdź, jakie konkretne czopki są polecane przez specjalistów – opinie poparte medycznym uzasadnieniem pomogą Ci znaleźć odpowiedni środek na Twoje dolegliwości.

Myślisz, że nie ma większej różnicy w działaniu pomiędzy tańszymi a droższymi czopkami? Niekoniecznie. Najtańsze czopki na hemoroidy za 10 zł zawierają głównie wyciągi roślinne o działaniu przeciwzapalnym i są przeznaczone do łagodzenia objawów o słabym nasileniu, głównie świądu i podrażnień okolic odbytu.

Czopki ze średniej półki to produkty znanych marek, o których słyszałeś w radiu lub w telewizji. Kosztują 20-30 zł i oprócz składników pochodzenia roślinnego, zawierają często tlenek cynku i związki bizmutu, czyli substancje o działaniu ściągającym (powstrzymują wysięk) i obkurczającym naczynia krwionośne (na krwawienie). Środki te często mają w składzie kwas hialuronowy, dzięki czemu chronią błonę śluzową odbytu i przyspieszają gojenie.

Cena czopków na hemoroidy może przekraczać 40 zł – zwykle są to specjalistyczne środki zawierające sterydy, antybiotyki i silne środki znieczulające (np. cynchokainę). Leki te wykazują bardzo silne działanie i mogą powodować skutki uboczne, dlatego należy po nie sięgać w ostateczności, przy uporczywym bólu i często powtarzających się krwawieniach.

Leki na hemoroidy – czopki, maść, krem, żel czy tabletki?

Ten sam lek na hemoroidy może przyjmować różne formy – czopków, kremu, maści, żelu lub tabletek. Biorąc pod uwagę sposób aplikacji, najłatwiejsze do stosowania są tabletki. Z kolei żele są przeznaczone raczej do mycia i codziennej higieny, dlatego nie budzą takiego przerażenia jak czopki. Te ostatnie są skuteczne – wszak docierają „do sedna” problemu, jednak w odczuciu niektórych osób umieszczanie ich w odbycie jest bardzo nieprzyjemne, a wręcz bolesne. Z kolei maści i kremy mogą brudzić bieliznę, a ich aplikacja nie należy do najwygodniejszych. Cena czopków na hemoroidy jest z reguły niższa niż cena tego samego leku w formie tabletek, maści czy kremu, dlatego wiele osób decyduje się na ich stosowanie mimo początkowego dyskomfortu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *