Press "Enter" to skip to content

Cena czopków na hemoroidy – ile zapłacisz za pozbycie się wstydliwego problemu?

Póki choroba hemoroidalna nie znajduje się zaawansowanym stadium, możesz próbować różnych kuracji, choćby z ziołolecznictwa. Nawet lekarze i farmaceuci doradzają stosowanie naturalnych wyciągów i ziół, a za szczególnie skuteczne uważa się ciepłe nasiadówki z dodatkiem kordy dębu czy rumianku. Jeśli większe zaufanie masz do koncernów farmaceutycznych, możesz wypróbować czopki doodbytnicze. Sposób ich aplikacji nie należy do najprzyjemniejszych, jednakże mogą zwalczać stan zapalny i obrzęki, łagodzić świąd i ból, a nawet zapobiegać krwawieniom. Niemniej, oprócz skuteczności leku, dla wielu osób bardzo ważna jest również cena. Czopków na hemoroidy nie kupisz wprawdzie za 5 zł, ale zwykle są tańsze niż ich odpowiedniki w formie tabletek czy maści.

Ile kosztują czopki na hemoroidy?

Zanim udasz się do apteki i poprosisz o lek na hemoroidy reklamowany w telewizji, warto zrobić farmaceutyczny research w Internecie. Na początek sprawdź, jakie konkretne czopki są polecane przez specjalistów – opinie poparte medycznym uzasadnieniem pomogą Ci znaleźć odpowiedni środek na Twoje dolegliwości.

Myślisz, że nie ma większej różnicy w działaniu pomiędzy tańszymi a droższymi czopkami? Niekoniecznie. Najtańsze czopki na hemoroidy za 10 zł zawierają głównie wyciągi roślinne o działaniu przeciwzapalnym i są przeznaczone do łagodzenia objawów o słabym nasileniu, głównie świądu i podrażnień okolic odbytu.

Czopki ze średniej półki to produkty znanych marek, o których słyszałeś w radiu lub w telewizji. Kosztują 20-30 zł i oprócz składników pochodzenia roślinnego, zawierają często tlenek cynku i związki bizmutu, czyli substancje o działaniu ściągającym (powstrzymują wysięk) i obkurczającym naczynia krwionośne (na krwawienie). Środki te często mają w składzie kwas hialuronowy, dzięki czemu chronią błonę śluzową odbytu i przyspieszają gojenie.

Cena czopków na hemoroidy może przekraczać 40 zł – zwykle są to specjalistyczne środki zawierające sterydy, antybiotyki i silne środki znieczulające (np. cynchokainę). Leki te wykazują bardzo silne działanie i mogą powodować skutki uboczne, dlatego należy po nie sięgać w ostateczności, przy uporczywym bólu i często powtarzających się krwawieniach.

Leki na hemoroidy – czopki, maść, krem, żel czy tabletki?

Ten sam lek na hemoroidy może przyjmować różne formy – czopków, kremu, maści, żelu lub tabletek. Biorąc pod uwagę sposób aplikacji, najłatwiejsze do stosowania są tabletki. Z kolei żele są przeznaczone raczej do mycia i codziennej higieny, dlatego nie budzą takiego przerażenia jak czopki. Te ostatnie są skuteczne – wszak docierają „do sedna” problemu, jednak w odczuciu niektórych osób umieszczanie ich w odbycie jest bardzo nieprzyjemne, a wręcz bolesne. Z kolei maści i kremy mogą brudzić bieliznę, a ich aplikacja nie należy do najwygodniejszych. Cena czopków na hemoroidy jest z reguły niższa niż cena tego samego leku w formie tabletek, maści czy kremu, dlatego wiele osób decyduje się na ich stosowanie mimo początkowego dyskomfortu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *