Press "Enter" to skip to content

Leki na hemoroidy bez recepty – zioła, tabletki, czopki i maści

Czy wiesz, że hemoroidy można z łatwością wyleczyć ogólnodostępnymi środkami, o ile nie zlekceważysz tej dolegliwości? Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniesz walkę z żylakami odbytu, możesz całkowicie pozbyć się krwawienia, świądu i bólu podczas wypróżniania. Leczenie najlepiej zacząć wówczas, gdy choroba znajduje się w pierwszym lub drugim stopniu. Powiększone żylaki jeszcze nie bolą, ale możesz zauważyć żywoczerwoną krew na papierze toaletowym. Jak działają leki na hemoroidy bez recepty i w jakiej formie możesz je przyjmować?

Domowe leczenie hemoroidów za pomocą ziół

Czy wiesz, że natura nie poskąpiła człowiekowi leków na swędzące i krwawiące żylaki odbytu? Jeśli chętnie stosujesz naturalne medykamenty bez grama sztucznych składników, sięgnij po sproszkowane nasiona babki jajowatej. To świetny specyfik usprawniający pracę jelit, wspomagający wypróżnianie i zmiękczający stolec. Właściwości antyhemoroidalne wykazują również takie rośliny jak: pokrzywa, czarny bez, skrzyp i podbiał.

W ramach terapii ziołowej stosuj również ciepłe nasiadówki z dodatkiem oczaru wirginijskiego, kory dębu i rumianku. Rośliny te działają ściągająco, odkażająco i przeciwzapalnie, a więc dają podobny skutek jak farmaceutyczne leki na hemoroidy bez recepty.

Czy tabletki wyleczą hemoroidy?

Leczenie guzków krwawniczych wymaga zastosowania środków, które oddziałają bezpośrednio na miejsce występowania zmian chorobowych (tj. w odbycie). Jednak tabletki na hemoroidy bez recepty również mogą wspierać terapię poprzez wzmacnianie naczyń krwionośnych. Podstawowym problemem przy tej chorobie są bowiem nieprawidłowo powiększone żyły, które dostarczają zbyt duże ilości krwi do hemoroidów. Aby zapobiec powiększaniu guzków, warto zatem stosować tabletki na żylaki z diosminą, które wspomagają krążenie krwi, uelastyczniają ściany żył i przeciwdziałają krwawieniu.

Leki bez recepty na hemoroidy – czopki, maści i kremy

Wewnętrzne hemoroidy głównie krwawią i swędzą, natomiast zewnętrzne powodują nieznośny ból i duży dyskomfort podczas siedzenia. Możesz temu zaradzić poprzez regularne stosowanie maści i kremów na hemoroidy bez recepty, które zawierają takie składniki jak:

  • tribenozyd – łagodzi ból i świąd, zmniejsza obrzęk, chroni śródbłonek naczyniowy, likwiduje stan zapalny;
  • tlenek cynku, tlenek bizmutu – działają ściągająco, uelastyczniają błonę śluzową odbytu, łagodzą podrażnienia;
  • adrenalina – zwęża naczynia krwionośne;
  • lidokaina – środek znieczulający i przeciwbólowy;
  • wyciąg z kory kasztanowca – działa ściągająco i przeciwzapalnie, hamuje krwawienie;
  • piwonia lekarska – łagodzi ból i stan zapalny;
  • kwas hialuronowy, wazelina – wspomagają regenerację podrażnionej błony śluzowej odbytu.

Podobne składniki znajdziesz w czopkach, jednak ta forma leku sprawdza się w hemoroidach wewnętrznych. Zdarza się jednak, że czopki poprzez mechaniczne drażnienie odbytu nasilają krwawienie. W tej sytuacji lepiej odstawić je na jakiś czas i zastosować w zamian inne leki bez recepty na hemoroidy, np. maści doodbytnicze podawane za pomocą aplikatora.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *